Evely Kaasiku alustas suusaorienteerumise Maailma karikasarja 22.kohaga

Sulge
Saada artikkel
Send this form
Category: Järvamaa

Soomes Ylläsel sai alguse suusaorienteerumise tänavuse hooaja Maailma karikavõistluste sari. Avaalana oli kavas sprindidistants.

Eesti koondisest oli  võistlemas 3 mees- ja 3 naissportlat, nende seas ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlased Evely Kaasiku ja Ilmar Udam.

Naiste 3,9 km ja 9 kontrollpunktiga rajal olid hooaja avavõistlusel hoos venelannad, kes olid esikümnes koguni viiekesi. Võidu võttis Tatyana Oborina ajaga 13.22. Evely Kaasiku alustas Maailma karikasarja võistlusi 22. Kohaga, aeg 15.21. Esikahekümne koht läks kaotsi ühe etapi ebaõnnestunud teevalikuga, millega kaasnes 15-20 sekundiline ajaline kaotus. Eestlannadest parimana lõpetas Daisy Kudre 15. kohaga, aeg 14.40.

Meeste 5,1 km ja 11 kontrollpunktiga rajal võitis sekundite heitluses rootslane Ulrik Nordberg ajaga 15.02. Järvakas Ilmar Udam liidritele lähedases tempos seekord ei liikunud ja lõpetas 43. Kohaga. Eestlastest parimana saavutas Joonas Oja 36. koha.