Järvamaa naisorienteerujad meistrivõistluste finaalis

Sulge
Saada artikkel
Send this form
Category: Järvamaa

Tšehhis Jesenikis alanud orienteerumise Euroopa meistrivõistlustel joosti avadistantsidena sprindiradadel.

Evely Kaasiku; pilt illustreeriv; foto: erakogu

Sprindi teatejooksus kuulus Eesti võistkonda ka järvalane Evely Kaasiku. Avavahetust alustas Eesti võistkond väga hästi ja Annika Rihma andis teate üle kuuendana, meeste vahetuses langeti korraks 11. kohale ja Evely Kaasiku alustas viimast vahetust kümnendana. Kaasiku tegi hea jooksu ja tõi Eestile lõpptulemusena 8. koha, mis eestlaste seni parim tulemus tiitlivõistlustel sprinditeates.

Järgmisel päeval joosti sprindivõistlus, mis koosnes eeljooksudest ja finaalist. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlased Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul pääsesid mõlemad finaaljooksu.

Mõlemad meie jooksjad ütlesid, et jäid hätta ülitehnilisel rajal jooksult kaardi- ja teevalikute lugemisega, mistõttu tuli ette mitmeid seisakuid. Lõpptulemusena saavutas Evely Kaasiku 36. koha ja Sigrid Ruul 49. koha.

Täna ja homme joostakse tavaraja eeljooksud ja finaal. Tavaraja stardis on ka Evely Kaasiku.