Järvamaa orienteerujad tõusid Balti meistrivõistlustel poodiumile

Sulge
Saada artikkel
Send this form
Category: Järvamaa

Põlvamaal Veskimõisal toimunud selle aasta Balti meistrivõistlustel, kus lisaks Balti riikide sportlastele osalesid ka Valgevene ja Peterburi koondised, jõudsid Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlased Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul teatejooksus esikolmikusse.

Pilt illustreeriv; foto: Internet

Mõlemal võistluspäeval lakkamatus vihmasajus, külmades oludes ja raske läbitavusega maastikel peetud võistlusel oli naiste teatejooksu stardis 13 võistkonda.

Eesti I naiskond, kus jooksis ka Evely Kaasiku, haaras napi eduga liidrikoha juba esimesel etapil.

Teisel etapil jooksis Evely Kaasiku oma vahetuse parima etapiaja ja kasvatas Eesti naiskonna edu lähimaks konkurendiks tõusnud Läti ees viiele minutile. See turvaline edumaa võimaldas viimases vahetuses ankrunaisel Laura Joonasel hoida liidrikohta isegi mõningatele vigadele vaatamata.

Läti naiskonna järel saavutas kolmanda koha Eesti II naiskond, mille koosseisu kuulus ka Sigrid Ruul.

Võistluste avapäeval joosti tavaraja võistlus, kus heideldi ka maailma edetabeli punktidele.

Naiste 8,89 km pikkusel ja 24 kontrollpunktiga rajal saavutas Evely Kaasiku eestlaste parimana 5. koha, Sigrid Ruul lõpetas 9. kohaga.

Väga tasavägises võistkondlikus konkurentsis saavutas Eesti kuueaastase vaheaja järel taas võidu, edestades Lätit napi 3 punktiga.