Noor paidelane sai motokrossis Briti meistriks

Sulge
Saada artikkel
Send this form
Category: Sport

Seitsmeaastane Paide poiss Meico Vettik saavutas Inglismaal toimunud pika traditsiooniga motokrossivõistlusel 50 cc klassis Briti meistritiitli.

Meico isa Veiko Vettik rääkis Kuma uudistele, et tegu oli Inglismaa motokrossi hooaja ühe viimase võistlusega, millest kogunes osa võtma kahes masinaklassis kokku 68 noort sõitjat. Meico oli võistluse noorim osaleja.

Esimesel võistluspäeval jagati sõitjad aeglasemasse ja kiiremasse gruppi ning kiirema grupi sõidud võitis noor paidelane.

Teisel päeval sõideti kokku neli sõitu. Esimesse starti jäi eestlane hiljaks, läks viimasena rajale ja sõitis end teisekeks, kuid hilinemise eest antud lisaring viis ta 27. kohale. Järgmised kolm sõitu Meico võitis ning kuna neljast sõidust kolm paremat läksid arvesse, siis sai Meico Vettik kaela meistrimedali.

Motospordiga alustas Meico kolme aastaselt,  esimesed sõidud tegi väikese ATVga. Neljandaks sünnipäevaks sai ta endale esimese mootorratta, millega samal sügisel 2007a. tegi ka oma esimese võidusõidu.