Sulge
Saada artikkel
Send this form
Category: Sport

Paide Linnameeskond kohtus laupäeval Tartus sealse Tammeka meeskonnaga. Tegemist oli väga tähtsa mänguga meistriliigasse püsimajäämiseks.

Paide Linnameeskond. Foto: Kaspar Pokk

Paide Linnameeskond suutis veelkord tõestada, et rasketest olukordadest on nad võimelised edukalt välja tulema. Kuigi eelmises ringis suudeti koduväljakul tartlastele 3:1 eduseisust 3:4 kaotada, siis nüüd võeti magus 2:1 revanž.

Juba 14.minutil viis Tartu Tammeka ette Albert Prosa, kes suutis ära kasutada Paide kaitsjate vea. Sajapealise publiku ees suutis kodumeeskond hoida juhtpositsiooni poolaja lõpuni, kuid initsiatiivi hoidsid paidekat.

Paide Linnameeskond viigistas seisu 56. minutil, kui ründaja Mihail Ištšuk, kes lõi Kohtla-Järve Lootuse vastu nädal aega tagasi 2 väravat, suutis palli  vastaste väravavahi seljataha saata.

Võiduvärav sündis mängu lõpuminutitel, kui Mait Nõmme lõi nurgalöögist tulnud palli peaga väravasse, seisuks sai 2:1. Linnameeskonnal oli ka hea võimalus juba minut ennem juhtima minna, kuid Ištšuki teenitud penalti ei suutnud Ervin Kõll ära lüüa.

Nüüd on Paide Linnameeskond viimasest neljast mängust saanud kaks võitu ja kaks viiki. Mainib äramärkimist ka asjaolu, et kolmes viimases kohtumises on linnameeskond jäänud 0:1 kaotusseisu, millest on välja mängitud kaks võitu ja üks viik.

Nüüd on Paidel turniiritabelis 21 punkti, millega tõusti kaheksandale kohale ja mööduti FC Kuressaarest, kes täna kaotas Narvas Transile 1:5.

Järgmise mängu peab Paide 25. septembril. Koduväljakul võõrustatakse Levadiat, kes on üks kahest meistriliiga võistkonnast, kelle käest on paidelased saanud ainult kaotusi. Loodame, et seekord suudetakse see häiriv statistikanumber ära muuta. Selge on aga see, et kõige tähtsam mäng meistriliigasse püsima jäämiseks peetakse 2. oktoobril Saaremaal, vastamisi ollakse FC Kuressaare meeskonnaga.

Hetkel on saarelased turniiritabelis 20 punktiga 9. kohal ja Kohtla-Järve Lootus 17 punktiga 10. kohal.